Zdravotní význam müsli tyčinek Fit Nature

Trh a životní trend si žádá zdravější potraviny a zdravější alternativu mlsání. Společnost ÚSOVSKO FOOD Klopina obohacuje svůj sortiment o novou řadu müsli tyčinek pod názvem Fit Nature.

Významnou součástí těchto tyčinek je sušené ovoce, hlavně jablka, která si společnost ÚSOVSKO pěstuje ve vlastních sadech a následně zpracovává ve vlastní sušárně.

Tyčinky jsou přírodní, z kvalitních ingrediencí s důležitými, zdraví podporujícími benefity:                                                                                                

• bez konzervantů

• bez umělých aromat a barviv

• s vysokým obsahem vlákniny

 

Nová řada tyčinek Fit Nature Vás tak osloví osmi druhy příchutí – a to novinkou na českém trhu s příchutí černé jeřabiny, dále chutí višně, jablka, jahody, brusinky v jogurtové polevě, která získala ocenění „ČESKÁ CHUŤOVKA 2013“, borůvky v jogurtové polevě, meruňky v kakaové polevě a švestky v kakaové polevě.

Zdraví člověka je nejcennější individuální i společenská kategorie. Jedním z předpokladů vývoje a zachování zdraví je správná výživa.

 

Jablečná vláknina má blahodárné účinky na lidský organismus. Jeto rozpustná vláknina, který se neštěpí trávícími enzymy a nevstřebává se, tudíž se nepřeměňuje na energii využitelnou pro lidský organismus.  Po požití vlákniny se dostavuje pocit  plnosti  v žaludku, pocit sytosti, vláknina chrání organismus před zácpou, zvyšuje objemnost stolice, působí   pozitivně na  fyziologickou střevní mikrofloru a podílí se na detoxikaci tlustého střeva.

Vláknina zvětšuje objem stravy v žaludku, zpomaluje trávení, zvyšuje pocit sytosti a stabilizuje  krevní cukr.   Stabilita krevního cukru, pocit plnosti žaludku vede ke snížené potřebě příjmu stravy.  Právě proto je jablečná vláknina (a nejen jablečná vláknina) důležitou komponentou celé řady dietních režimů.  Má totiž téměř nulovou energetickou hodnotu. Jablečná vláknina příznivě reguluje vstřebávání tuků a cholesterolu v tenkém střevě, působí preventivně na vznik žlučových kamenů, působí proti rakovině tlustého střeva, redukuje hmotnost a působí proti obstipaci. Je významným preventivním činitelem snižujícím riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

   Doporučená denní dávka vlákniny je  25 gramů až 30 gramů.  Vláknina je jednou ze základních živin, které organismus potřebuje. Měla by být obsažena v každodenním jídelníčku. 

   ÚSOVSKO FOOD a.s. Klopina vyrábí cereální  müsli  tyčinky se zvýšeným obsahem vloček  a jablečné vlákniny  24 gramů ve 100 gramech výrobku.   Obsah transmastných kyselin je nízký  0,05 gramu ve 100 gramech výrobku.  Celková energetická hodnota tyčinek se pohybuje od 1 540 kJ do 1 780 kJ ve 100 gramech výrobku. Je to velmi příznivá  energetická hodnota tyčinky, která splňuje i kritéria zařazení  výrobku do redukční diety.  Energeticky  úspornější    a lepší k hubnutí jsou tyčinky bez polevy, zejména však se zvýšeným obsahem jablečné vlákniny a ovesných vloček.  Jablečná müsli tyčinka má samozřejmě nejvyšší obsah jablečné vlákniny.   Nízký obsah nasycených mastných kyselin, nízká hodnota transmastných kyselin jsou ještě navíc ve střevě významně redukovány příznivým působením přítomné vlákniny

   Bez nadsázky můžeme konstatovat, že nová výrobní řada müsli tyčinek Fit Nature z Klopiny splňuje ta nejpřísnější dietetická a nutriční kritéria na moderní potravinářský výrobek v tomto segmentu.

    Prim. MUDr. Antonín Gaja, CSc.